6 КЛАСИ

Проект: технология изготовления "Писанка"

                                     (апрель-май)

1)Домашнее задание:

1)Подготовить презентацию на тему:" Современная писанка в( разных регионах и странах)."

(Пояснение

Ребята этот проект мы выполняем с вами  апрель-май. Поэтому в апреле выполнить яйцо и фото прислать мне на почту для оценивания. В мае-презентация,присылать так же мне на почту для оценивания. Списки с оценками у классного руководителя.)

2)Ваша задача ознакомиться с информацией, которую я вам подготовила, сделать презентацию по изготовлению одного из видов писанок с предысторией и изготовить  писанку -(декупаж) 


Рассмотрите технику "декупажа"-простая в исполнении. Для этого используйте яйца пустые внутри и вымытые. Можно использовать деревянные или гипсовые.

Пасхальные яйца можно украсить очень красиво и необычно своими руками. В этом мастер классе научим вас, как украсить пасхальные яйца в технике декупаж. Это простой декупаж для начинающих, который вы с легкостью сможете повторить в домашних условиях:

Просмотрите видео:

2)Домашнее задание:
Выполнить декупаж пасхального яйца.
Украшайте, творите,радуйтесь! Фото ваших творений жду у себя на почте!Адрес на главной странице блога.

Яйце у різних народів світу асоціюється із початком життя, зародком Всесвіту. Наші предки вбачали у цьому неабиякий сенс. У давні часи кожна українська жінка вміла робити писанки. Навесні, коли все живе відроджується, українка сідала “оновлювати світ”. Для ритуалу вона готувала непочату воду, непочатий вогонь, нові горщики, нові полотняні серветки, бджолиний віск, свічку, натуральні фарби, розламану надвоє кісточку-вилку з півнячих грудок. Вогонь добував господар дому, а до інших предметів ніхто, окрім господині, не мав права торкатися.
З плином часу ритуал дещо спростився – вода тепер використовується кип’ячена, а для розпису використовують писачок. Окрім цього, традиція залишилася незмінною. Перші знахідки розписаної шкарлупи на теренах України датуються IV століттям до нашої ери.Писанки зі всієї Україні відрізняються різноманіттям візерунків та кольорів. Найскладнішим вважається розпис з Гуцульщини. У цьому регіоні візерунки є дуже деталізовані, а лінії – дуже тонкі.

На Київщині, Тернопільщині, Закарпатті навпаки, малюнок є крупним та займає більшість простору писанки. Найчастіше українці використовують символ зірки, хреста та сонця. Кожен з них має своє значення. Наприклад, зірка символізує любов, хрест – символ Всесвіту, чотирьох стихій, частин світу, а сонце – це Бог, світло.
Технологія крапанки є найпростішою серед усіх писанок. Віск накрапують на яйце. Коли він застигає, яйце занурюють у фарбу. Як тільки вона висохне, яйце нагрівають, розплавлений віск обтирають. Так, на кольоровому виробі залишаються світлі крапки
Дряпанка є досить складним видом. На пофарбованій поверхні яйця видряпуються лінії, які утворюють малюнок. Робота є досить кропіткою, адже яєчна шкарлупа – це крихкий матеріал.
Крашанка, на відміну від інших способів, не потребує використання воску і писачка. За цією технологією яйце просто занурюють у фарбу. Найчастіше її виготовляють з лушпиння цибулі, з якого утворюється жовтогарячий колір. З буряку – рожевий, з ягід чорниці – світло-синій; з листя берези, квітки календули – жовтий, з кропиви – зелений, з кори дуба чи оболонки волоських горіхів – чорний, а з пелюсток темної мальви – фіолетовий.
Так, червоний символізує радість життя. Жовтий колір уособлює місяць і зорі, а також – врожай; блакитний – здоров’я; зелений – щорічне воскресіння природи; чорний з білим – пошану до духів.
Українську писанку поважають і за кордоном. Пам’ятники українській писанці стоять у канадському місті Веґревіль та румунському місті Сучава.
В Україні на Львівщині знаходяться відразу два пам’ятних знаки українській писанці – у Доброгостові та у Братківцях, а також ще один на острові Хортиця. Єдиний у світі музей писанки відкритий у Коломиї.
Щороку в українських містах відбуваються фестивалі писанок, де майстри діляться досвідом та проводять майстер-класи. У центрі міста встановлюють кількаметрові розписані яйця.
Культура писанкарства вражає своє самобутністю. У народі кажуть: “Світ існує доти, поки живе писанка”. Тож давайте продовжувати тисячолітні традиції наших предків і не забувати, наскільки багатою є українська культура.

.https://naurok.com.ua/test-kolori-pisanok-163066.html

Писанка — розписане мініатюрним орнаментом куряче яйце — з'явилася у час язичництва як атрибут весняних культових народних обрядів, пов'язаних з пробудженням землі весною, початком сільськогосподарських робіт, появою перших дарів природи, готуванням до збирання врожаю. 


Крашанка - це яйця, фарбовані в один колір. Крашанка пофарбована в червоний колір, символізує радість життя.Крашанка належить до найдавнішого типу оздоблення яйця.
Дряпанка - це яйця , що мають орнамент, видряпаний на поверхні. Для дряпанки добирають природно темніші яйця, бо в них міцніша шкарлупа.
Крапанка - спочатку яйце опускають в світлу фарбу, коли воно 
просохне, на нього наносять крапки гарячого воску.


Мальованка - це яйця розмальовані пензликом, різними фарбами та візерунками.

Зернівка - на підготовлену основу за допомогою збитого яєчного білка (клею ПВА) з різних круп викладається орнамент.
Бісерна писанка - на дерев’яну основу у формі яйця наносять спеціальний (складений із п’яти компонентів клей), а потім викладають орнамент бісером. Існує ще техніка «одягання » яйця у бісерну сітку.
Білі писанки - писанку, виконану восковою технікою, кладуть у відбілюючий розчин, щоб він покрив ціле яйце. Усі незакриті воском місця побіліють. Писанку обсушують і нагрівають у печі, стираючи ганчіркою віск. Така писанка має біле тло.

Домашнє завдання активне
Завдання необхідно виконати до  24 квітня 17:00 ред
Повідомте учням
Код доступу 383554

Домашнє завдання активне
Завдання необхідно виконати до  24 квітня 17:00 ред.
Повідомте учням
Код доступу 182564


5 комментариев:

  1. Дорогие ребятки!В свободное время очень приятно заниматься творчеством!Пробуйте и у вас все получится!Вы прекрасные фантазеры! А впереди замечательный праздник и эти знания и опыт вашего труда вам помогут!

    ОтветитьУдалить
  2. А презентацию на телефоне или как?

    ОтветитьУдалить
  3. Здравствуйте!Фото работы и презентацию на эл. почту(на главной странице блога)

    ОтветитьУдалить
  4. Юлия Сергеевна, добрый вечер! Где найти материал про проектирование, эскиз? И можно ли пересдать этот тест?

    ОтветитьУдалить